A co insipruje Vás,

abyste každé ráno vstali s chutí z postele a dali svému  životu smysl a nápad?

Chlap v botách na podpatku

může vydělat neuvěřitelné peníze!

Že se jedná o nesmyl, či úchylárnu? Ani náhodou! a proto čtěte dál a sdílejte!

Jedná se o více než úctyhodnou událost, která si zaslouží další šíření a popularitu

Existuje bezpočet forem, jak zaujmout, oslovit či dokonce šokovat nebo provokovat veřejnost k tomu, aby si lidé více všimali svého okolí, aby mluvili o tom nepříjemném, co se kolem nich děje, a aby nebyli rezistentní k bezpráví.

Ve Spojených Státech Amerických se již od roku 2001 každoročně, a to dokonce několikrát do roka a na několika místech napříč celým kontinetem, pořádá zajímavý pochod, jehož název by se dal přeložit jako "Obuj se do jejích bot", který je hneddruhým dechem doplněn o výzvu "Ujdi míli v jejích botách".

Jedná se vlastně o unikátní hravou výzvu pro všechny muže, aby ve svém okolí zvýšili povědomí o sexuálním násilí na ženách tím, že ujdou necelé dva kilometry v červených lodičkách na podpatku.

Nápad obout muže do bot na podpatcích a vyslat tak signál o jejich odmítavém postoji k násilí na ženách přitom začal zcela nenápadně, a to když se malá skupinka mužů domluvila a vyrazila na společnou cestu v podpatcích místním parkem. Od roku 2001 si přitom iniciativa oprávněně zasloužila mezinárodní popularitu a na sponzorských darech získala od dárců milióny dolarů.

Tato americká iniciativa přitom není ani náhodou jedinou svého druhu a muže na podpatcích demonstrující za "dobrou věc" lze potkat v podstatě kdekoliv, jako například na dalším obrázku, kdy se skupina australských obchodníků a bankéřů , a to včetně zástupce Commonwealth Bank, rozhodla u příležitosti Mezinárodního dne žen upozornit na otázky související s rovností mezi muži a ženami.

Otázka pak zní

  • Kolik z nás mužů v Čechách a na Slovensku by neváhalo se podobné akce zúčastnit?
  • Kolik z nás mužů by bylo ochotno takto veřejně podpořit svůj názor ke stereotypům a předsudkům o mužích či ženách?
  • Kolik z nás chlapů by se nebálo říci NE sexismu?
  • Kolik případů sexuálního bezpráví na ženách by takto vyšlo na jevo?


Věřím, že by podobná akce u nás určitě zaujala,  a že by se jí zúčastnilo ne méně lidí, než kolik jsou novináři a přihlížející zvyklí vídat v ostatních zemích světa.

Zpět na články a texty webu?

A co třeba některý z těchto čtyř? Stačí kliknout a číst