Chceš v životě  něco změnit?

A kdo ti v tom brání?

 

Neví někdo z Vás, proč a kdo rozhodnul, že některé oblečení je ryze dámské?

Oni jsou snad  muži nějací horší?

Neví někdo, proč někdo rozhodnul, že muži jsou modří a dívky růžové?

Nebyla to chyba? Neměly  být mužské barvy fialové a ženské barvy žluté?

Napříč dějinami lidstva

Sukně je tradiční součástí mužských šatníků!

Egypt

a

Persie

Antické Řecko

a

Starověký Řím

Aztékové

a

Mayové

Středověk

v

Evropě

Současnost ve Skotsku, Polynésii, Oceánii a Malajském regionu

Fascinuje tě možnost, že by muži při oblékání opět běžně volili mezi kalhotami a sukněmi?

Sukně se přitom doslova nabízí mnoha výhodami pro muže, stejně jakopro ženy!

Jaké jsou výhody sukní? Proč nosit sukně?

Pohodlí

  • Sukně byly, jsou a budou zatraceně pohodlným typem oblečení, a to zejména v oblasti rozkroku, a tak ať chceme či nikoliv, anatomicky jsou sukně významně vhodnější pro muže než pro ženy
  • V horkých letních dnech neexistuje příjemnější typ oblečení, které chladí, a to zejména v těch na teplotu nejcitlivějších partiích mužského rozkroku
  • A co teprve te svoboda pohybu - jen si zkuste ten rozdíl v nasedání do auta, běhání, lezení po skalách či vysokohorské turistice :-)

Legrace

  • Je to prostě bomba! Už Vás nepřehlédne ani šéf. Teď Vás uvidí úplně všichni
  • Rozhodně obrovskou výhodou je to, zatímco když Vám vítr zvedne sukni, je to sexy, když vám z jakéhokoliv důvodu spadnou kalhoty, je to trapas
  • V případě, že potřebujete cokoliv a z jakéhokoliv důvodu schovat pod kalhoty (třeba někoho propašovat ven z věznice), pravděpodobně se vaše sebevětší snaha v kalhotách nesetká s úspěchem

Přední světoví módní návrháři dnes zastávají jednotný názor, že neexistuje jediný estetický důvod, proč by muži neměli sukně nosit a že je muž v esteticky vhodné sukni daleko atraktivnější než v nepovedených kalhotách či kraťasech

Francie - Léto 2017

Řidiči autobusů ve fracouzské Nantes si na protest proti firemnímu dress kódu (zákaz nošení kraťasů do práce) oblékli do směny sukně a v protestu uspěli. Sukni zakázat nemohl nikdo.

Stejně tak i jeden chlapík v městečku Limoges na středozápadu Francie uspěl ve svých argumentech a přesvědčil svého vedoucího v práci ke svolení, že smí do práce chodit v sukni.

A mimochodem..... To, že muže dnes a denně v sukních nevídáme neznamená, že neexistují části světa, kde je to naprostou samozřejmostí. Jenom se třeba v těchto regionech nazývají tak trochu jinak a nikoliv sukně.

V rámci naší Evropské kultury jsou to například Kilty, jakožto tradiční pánské oblečení ve Skotsku a stejně tak je tradiční součástí oděvu sukně známá jako Lava-Lava nebo Saragon v oblastech Polynésie, Oceánie a Malajského regionu.

A tak, jak by mohlo být definováno desatero argumentů pro znovu-objevení sukní jako součásti pánských šatníků?

1.  Jedná se o zcela tradiční součást pánského šatníku. Sukně byly nošeny muži po celá tisíciletí a to ve všech kulturách na všech kontinentech. Dnešní situace je pouze nesmyslným předsudkem a zbytečnou zkostnatělostí myšlení naší společnosti o mužích a mužské dominanci reprezentované zejména kalhoty.

2. Prakticky žádný jiný módní střih není v oblasti rozkroku praktičtější a z pohledu teploty citlivější k mužským pohlavním buňkám než právě sukně. Stejně tak není žádný jiný oděvní střih ohleduplnější na objem mužské výbavy v rozkroku a neustálý problém "jak a kam s ním" v kalhotách.

3. Přední světoví módní návrháři dnes zastávají jednotný názor, že neexistuje jediný estetický důvod, proč by muži neměli sukně nosit - suma sumárum je shoda, že je muž v esteticky vhodné sukni daleko atraktivnější než v nepovedených šortkách.

4.Aktuální použití sukní je více a více běžné při sportech včetně běhání či horolezectví, a tak se právě i tyto modely stávají funkční výzvou pro všechny milovníky těchto sportů

5. Celé diskuze na téma “Muži v sukních” je zejména předmětem společenských zvyklostí a stereotypů. Ti z pánů, kteří se nebojí vyzkoušet v horký letní den nepoznané, už velice pravděpodobně nikdy nezvolí jinak. Muži s chybějícím sebevědomím, bez nezbytné sebejistoty, či sexistickými či homofobními předsudky zjistí, že tyto vlastnosti jsou jejich největšími nepřáteli a pravděpodobně nikdy realitu nepoznají.

6. Sukně pro muže přitom dříve či později ovlivní i různorodost pánských šatníků….. přeci jenom, střihů a různých forem sukní je významně více než typů pánských kraťasů a kalhot.

7. Obléknutí pánů do sukní je přitom obchodním "Svatým Grálem módního průmyslu", jenž je ekonomicky vyčíslen na celosvětovou hodnotu trhu ve výši 4 až 6 miliard dolarů bez nutnosti jakýchkoliv investic do vývoje či inovací, protože vše již existuje v nekonečné paletě modelů a střihů.

8. Návrat mužů do sukní není přitom jakkoliv zásadně odlišný od situace, kdy první ženy šáhly po nohavicích.

9. A pokud ještě pořád se zaujetím čtete toto desatero a nevěříte, vyzkoušejte doma o samotě nějakou tu dobře padnoucí minisukni své ženy a poznáte, čemu propadli všichni ti, kteří stejný pokus vyzkoušeli před vámi poznali za pohodlný a přirozený pohyb po domácnosti.

10. Sukně rozhodně není pro každou společenskou příležitost, zejména pak, pokud skutečně pro tu či onu událost je definován dress kód. V každém případě by ale  sukně hodně provětrala monotónní svět pánské módy a oživila jej pro kreativnější budoucnost.

Tak co pánové? Jdeme do toho?

Budu rád, pokud se stanete pravidelnými návštěvníky tohoto webu / Čím více nás bude, tím samozřejmější bude toto téma i pro naše okolí a celou společnost

Nashledanou,  © Copyright www.Be-a-Rebel.cz, 2019