Chceš v životě  něco změnit?

A kdo ti v tom brání?

 
 

Neví někdo z Vás, proč a kdo rozhodnul, že některé oblečení je ryze dámské?

Oni jsou snad  muži nějací horší?

Neví někdo, proč někdo rozhodnul, že muži jsou modří a dívky růžové?

Nebyla to chyba? Neměly  být mužské barvy fialové a ženské barvy žluté?

Napříč dějinami lidstva

Sukně je tradiční součástí mužských šatníků!

Egypt

a

Persie

Antické Řecko

a

Starověký Řím

Aztékové

a

Mayové

Středověk

v

Evropě

Současnost ve Skotsku, Polynésii, Oceánii a Malajském regionu

Fascinuje tě možnost, že by muži při oblékání opět běžně volili mezi kalhotami a sukněmi?

A tuhle knížku už jste četli?

Vřele doporučuji

Vlastně je to čtení pro základní školu,
ale mám pocit, že by jí měli číst hlavně dospělí

Sukně se přitom doslova nabízí mnoha výhodami pro muže, stejně jakopro ženy!

Jaké jsou výhody sukní? Proč nosit sukně?

Pohodlí

  • Sukně byly, jsou a budou zatraceně pohodlným typem oblečení, a to zejména v oblasti rozkroku, a tak ať chceme či nikoliv, anatomicky jsou sukně významně vhodnější pro muže než pro ženy
  • V horkých letních dnech neexistuje příjemnější typ oblečení, které chladí, a to zejména v těch na teplotu nejcitlivějších partiích mužského rozkroku
  • A co teprve te svoboda pohybu - jen si zkuste ten rozdíl v nasedání do auta, běhání, lezení po skalách či vysokohorské turistice :-)

Legrace

  • Je to prostě bomba! Už Vás nepřehlédne ani šéf. Teď Vás uvidí úplně všichni
  • Rozhodně obrovskou výhodou je to, zatímco když Vám vítr zvedne sukni, je to sexy, když vám z jakéhokoliv důvodu spadnou kalhoty, je to trapas
  • V případě, že potřebujete cokoliv a z jakéhokoliv důvodu schovat pod kalhoty (třeba někoho propašovat ven z věznice), pravděpodobně se vaše sebevětší snaha v kalhotách nesetká s úspěchem

Přední světoví módní návrháři dnes zastávají jednotný názor, že neexistuje jediný estetický důvod, proč by muži neměli sukně nosit a že je muž v esteticky vhodné sukni daleko atraktivnější než v nepovedených kalhotách či kraťasech

Francie - Léto 2017

Řidiči autobusů ve fracouzské Nantes si na protest proti firemnímu dress kódu (zákaz nošení kraťasů do práce) oblékli do směny sukně a v protestu uspěli. Sukni zakázat nemohl nikdo.

Stejně tak i jeden chlapík v městečku Limoges na středozápadu Francie uspěl ve svých argumentech a přesvědčil svého vedoucího v práci ke svolení, že smí do práce chodit v sukni.

A mimochodem..... To, že muže dnes a denně v sukních nevídáme neznamená, že neexistují části světa, kde je to naprostou samozřejmostí. Jenom se třeba v těchto regionech nazývají tak trochu jinak a nikoliv sukně.

V rámci naší Evropské kultury jsou to například Kilty, jakožto tradiční pánské oblečení ve Skotsku a stejně tak je tradiční součástí oděvu sukně známá jako Lava-Lava nebo Saragon v oblastech Polynésie, Oceánie a Malajského regionu.

A tak, jak by mohlo být definováno desatero argumentů pro znovu-objevení sukní jako součásti pánských šatníků?

1.  Jedná se o zcela tradiční součást pánského šatníku. Sukně byly nošeny muži po celá tisíciletí a to ve všech kulturách na všech kontinentech. Dnešní situace je pouze nesmyslným předsudkem a zbytečnou zkostnatělostí myšlení naší společnosti o mužích a mužské dominanci reprezentované zejména kalhoty.

2. Prakticky žádný jiný módní střih není v oblasti rozkroku praktičtější a z pohledu teploty citlivější k mužským pohlavním buňkám než právě sukně. Stejně tak není žádný jiný oděvní střih ohleduplnější na objem mužské výbavy v rozkroku a neustálý problém "jak a kam s ním" v kalhotách.

3. Přední světoví módní návrháři dnes zastávají jednotný názor, že neexistuje jediný estetický důvod, proč by muži neměli sukně nosit - suma sumárum je shoda, že je muž v esteticky vhodné sukni daleko atraktivnější než v nepovedených šortkách.

4.Aktuální použití sukní je více a více běžné při sportech včetně běhání či horolezectví, a tak se právě i tyto modely stávají funkční výzvou pro všechny milovníky těchto sportů

5. Celé diskuze na téma “Muži v sukních” je zejména předmětem společenských zvyklostí a stereotypů. Ti z pánů, kteří se nebojí vyzkoušet v horký letní den nepoznané, už velice pravděpodobně nikdy nezvolí jinak. Muži s chybějícím sebevědomím, bez nezbytné sebejistoty, či sexistickými či homofobními předsudky zjistí, že tyto vlastnosti jsou jejich největšími nepřáteli a pravděpodobně nikdy realitu nepoznají.

6. Sukně pro muže přitom dříve či později ovlivní i různorodost pánských šatníků….. přeci jenom, střihů a různých forem sukní je významně více než typů pánských kraťasů a kalhot.

7. Obléknutí pánů do sukní je přitom obchodním "Svatým Grálem módního průmyslu", jenž je ekonomicky vyčíslen na celosvětovou hodnotu trhu ve výši 4 až 6 miliard dolarů bez nutnosti jakýchkoliv investic do vývoje či inovací, protože vše již existuje v nekonečné paletě modelů a střihů.

8. Návrat mužů do sukní není přitom jakkoliv zásadně odlišný od situace, kdy první ženy šáhly po nohavicích.

9. A pokud ještě pořád se zaujetím čtete toto desatero a nevěříte, vyzkoušejte doma o samotě nějakou tu dobře padnoucí minisukni své ženy a poznáte, čemu propadli všichni ti, kteří stejný pokus vyzkoušeli před vámi poznali za pohodlný a přirozený pohyb po domácnosti.

10. Sukně rozhodně není pro každou společenskou příležitost, zejména pak, pokud skutečně pro tu či onu událost je definován dress kód. V každém případě by ale  sukně hodně provětrala monotónní svět pánské módy a oživila jej pro kreativnější budoucnost.

Tak co pánové?

 Jdeme do toho?

Lidé na Vás budou zírat ať děláte cokoliv

tak ať jim to alespoň stojí za to!

Budu rád, pokud se stanete pravidelnými návštěvníky tohoto webu
Budu rád, pokud byste se chtěli podílet na další tvorbě a existenci tohoto webu
Čím více nás bude, tím samozřejmější bude toto téma i pro naše okolí a celou společnost

© Copyright www.Be-a-Rebel.cz, 2019