- Jednotné a jednoduché oděvy neutrálních a tlumených barev
- střih respektující přírodní siluetu člověka (muže)
- robustní látky a formální boty symbolizující dominanci a sílu
- jednoduchá péče o vlasy a obličej
- Neomezená volba střihů a barev, módních prvků a potenciálního experimentování
- Volba oblečení daná pouze a jenom fantazií a osobností dané ženy, a to nejenom ve všech možných typech kalhot, ale přirozeně i sukní libovolné délky a tvarů
- Nomezený výběr látek, barev a jejich kombinací, designových linií a siluet
- Prostor k optické práci se svým vzhledem, a to ať už například korzetem či podpatky
- V případě chuti poté možnost využít protoru k všemožným rituálům krásy, úpravy vlasů či make-upu....
1) Nejčastěji jsou zmiňovány jako důvod například strach z okolí a předsudků v sousedství
2) Respekt z očekávání na profesi s vysvětlením, že například policista musí respektovat svoji uniformu
3) Mnoho z mých čtenářů má také obavy, že by se na ně lidé koukali jako na nějaké
divné či nenormální / úchylné / homosexuální
Žijeme ve 21. století. Ženy a muži si mají být rovni. Nebo alespoň to tak všude slyšíme.
Proč tedy vytvářet jakési zvláštní módní předsudky a specifikovat oblečení tak, že některé oděvy jsou klasifikovány pouze a jenom jako ženské a jiné jako pánské, navíc s tou možností, že ženy je v případě chuti mohou oblékat libovolně také.
Vysmějme se předsudku, že chlap, který nedodrží nepsaná módní pravidla a kategorizace je úchyl a divný.
V životě ženy i muže je nejdůležitější to, co umíme a známe, jací jsme lidé a nikoliv to, jaké oblečení jsme si ráno oblékli
Ať jsme již na kterékoliv straně barikády, připusťme si upřímně, zda-li není upřednostňování, favorizování či nadržování kohokoliv za to, že mě je jako člověk sympatický, že mě oslovuje svým vzhledem a oblečením naprosto dehonizující i pro tohoto člověka jako takového?
Není pro mě osobně jako lidskou bytost (a je jedno, zda jsem muž či žena) důležitější uznání a obdiv za to, co si myslím a znám, jaký jsem rodič, jak jsem ke svému okolí všimavý a prospěšný, než to, zda-li sleduji poslední módní trendy a zvládám či nezvládám přitáhnout pozornost zejména mužů užitím třeba i sexistického oblečení?
Pánové a dámy. Postavme se a bojujme proti tomu, aby kohokoliv uznání či úspěch byl založen pouze na vědomém či podvědomém užití oblečení. Pokud tomu tak je, sám vlastním tělem se propůjčuji k tomu samému, proti čemu bojuje například iniciativa, která volí každoročně negativní ocenění "Sexistické prasátko roku".
Oblečení není ničím jiným, než mým osobním vyjádřením toho, v čem se cítím pohodlně, příjemně, nápaditý a kreativní.
V létě 2017 zvolili řidiči autobusů ve francouzském městě Nantes originální protest proti firmou zavedenému dress kódu, podle kterého i v extrémních letních dnech museli za volant svých autobusů usednout v kalhotech s dlouhými nohavicemi, tedy nikoliv kraťasech, a do práce tak nastoupili v sukních.
Nejsem pošetilý a nepředpokládám takovou rebélii například u ústavních soudců, vojáků z povolání, chirurgů na operačním sále a v řadě dalších povolání s logickým předpokladem k firemnímu dress kódu. Přesto, většina nám dnes známých profesí nedává jakýkoliv předpoklad cokoliv komukoliv nařizovat a jakkoliv lidi na pracovních místech měnit v unifikované stádo zaměstnanců bez vlastního názoru.
Každý z nás má právo projevit svoji osobnost a stejně jako je trendem doby například práce z domova, kdy jsou výsledky mé práce hodnoceny pouze na základě její kvality a hodnoty výsledků pro hospodářské výsledky firmy, není ani v kanceláři nezbytné klást jakýkoliv ekonomický důraz na firemní dress kód. Mimořádných pracovních výsledků lze totiž dosáhnout i v pyžamu či v teplákách.
Políčka jsou zaškrtávací a zvolit lze i více možností
© Copyright www.Be-a-Rebel.cz, 2021, e-mail: jsem_fanda@be-a-rebel.cz